چاپ این صفحه

ماشین کاری CNC

ماشین کاری CNC

 

ماشین کاری CNC یکی از مرسوم ترین فرآیندهای ساخت و تولید در صنایع گوناگون به شمار می رود. از زمان ظهور کنترل عددی کامپیوتری (Computer Numerical Control-CNC) در دهه 1960، ماشین های CNC به جزء جدایی ناپذیر فرآیندهای تولید تجاری و صنعتی تبدیل شده اند. کنترل عددی کامپیوتری یا همان CNC فرآیندی است که در آن برای کنترل حرکت ابزارها از کامپیوتر کمک گرفته می شود.

 

پرکاربردترین ماشین های CNC عبارتند از دستگاه های فرز (Mill)، تراش (Lathe)، سنگ زن (Grinder)، سوراخ زن (Drill)، برش (Cutter) و پخ زن (Beveller). وجه مشترک همه این ماشین ها نیاز به پلتفرم و نرم افزار اختصاصی برای انجام کار است و باید پیش از شروع ماشین کاری، یک برنامه کامپیوتری اختصاصی به زبان G-Code ، که زبان اختصاصی ماشین های CNC است، برای قطعه موردنظر تهیه شود. زبان G-Code به اپراتور کمک می کند که نوع ابزارها و همچنین ویژگی ها و کیفیت فرآیند ماشین کاری مانند سرعت، نرخ Feed، مکان یابی و جابجایی ابزار را کنترل کند.

 

ماشینکاری CNC در خدمات ساخت و تولید ایران

 

مزایای ماشین کاری CNC

 

استفاده از فن آوری ماشین کاری CNC مزایای بسیاری دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 

ماشین کاری دقیق

 

نرم افزارهای CAD برای طراحی سه بعدی قطعات و فرآیندها استفاده می شوند. وقتی طراحی CAD یک قطعه به پایان می رسد و برای ساخت به ماشین CNC داده می شود، ماشین می تواند مشخصات طراحی شده برای قطعه مانند تلرانس ها و صافی سطوح را با دقت بسیار بالا پیاده سازی کند. با کمک ماشین آلات CNC حتی طراحی های پیچیده را می توان با صرف کمترین زمان به نمونه ساخته شده تبدیل نمود.

 

 

تنوع مواد اولیه

 

ماشین کاری CNC را می توان برای ساخت و تولید محصولاتی با استفاده از مواد اولیه گوناگون مورد استفاده قرار داد. مواد اولیه فلزی می تواند شامل (و نه محدود به) فولاد ضدزنگ، آلومینیوم، برنز، برنج، طلا و نقره باشد. از طرفی انواع مواد پلیمری مانند ABS، پلی کربنات، و PTFE نیز می تواند به عنوان مواد اولیه ساخت به روش های ماشین کاری CNC مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

تکرارپذیری فرآیند

 

پس از دادن طرح به ماشین CNC، ماشین قادر است فرآیند ساخت و تولید را به دفعات تکرار نماید، در حالی که نتیجه نهایی همواره از نظر دقت، صافی سطح، تلرانس و کیفیت، وضعیت یکنواختی داشته باشد. این قابلیت در تولید تعداد بالای قطعات و محصولاتی که ریزه کاری ها و جزییات فراوانی دارند، بسیار حائز اهمیت است و قابلیت اطمینان به درجه کیفی محصول را افزایش می دهد.

 

 

ارائه خدمات ماشین کاری CNC در IranMFG

 

خدمات ساخت و تولید ایران با در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات ماشین کاری CNC، به ارائه طیف گسترده ای از خدمات ماشین کاری صنعتی می پردازد. این خدمات شامل فرزکاری، تراشکاری، برشکاری، انواع سوراخ کاری، سنگ زنی و ... می باشد. سوالات متداولی که در این رابطه مطرح می شود عبارتند از:

 

ظرفیت ماشین کاری ما چقدر است؟

 

خدمات ماشین کاری CNC در این مجموعه، هم نمونه سازی اولیه انواع قطعات و محصولات، و هم ساخت و تولید در مقیاس بالا را شامل می شود.

 

تلرانس های قابل ساخت ما چیست؟

 

مجموعه IranMFG امکان ارائه خدمات ماشین کاری را با تلرانس های گوناگون فراهم نموده است. در حال حاضر این مجموعه ظرفیت انجام ماشین کاری دقیق برای ساخت قطعات و اجزاء موردنظر شما با تلرانس های DIN7168-f را داراست. برای کسب اطلاعات بیشتر تلرانس های عمومی ماشین کاری را مطالعه نمایید.

 

نوع مواد اولیه مورد استفاده ما کدام است؟

 

در اجرای خدمات ماشین کاری CNC ، محدودیتی از بابت نوع مواد اولیه وجود ندارد، و در این رابطه امکان استفاده از مواد اولیه متنوعی وجود دارد که از آن جمله می توان به فولاد ضدزنگ، آلومینیوم، فلزات رنگی مانند مس، برنز، برنج و ... ، مواد پلیمری مانند ABS، Polyamide، Zolamide، PTFE، Plexiglass و ...  ، و انواع فوم اشاره نمود.

 

روال خدمات ماشین کاری ما چگونه است؟

 

در مجموعه IranMFG ارائه خدمات ساخت و به ویژه انواع ماشین کاری، با نظارت افراد متخصص این حوزه انجام می شود. طراحی های سه بعدی و یا نقشه های ساخت که به منظور استعلام قیمت ماشین کاری به دست ما می رسد، ابتدا مورد بررسی مهندسی قرار می گیرد و چنانچه اشکال و یا پیشنهادی جهت بهبود شرایط ساخت وجود داشته باشد، به اطلاع مشتری می رسد. سپس بسته به نوع سفارش مناسب ترین و کم هزینه ترین روند ماشین کاری انتخاب می شود و پیش فاکتور انجام خدمات جهت ثبت سفارش صادر می شود.

 

همچنین در بسیاری از موارد، سفارش دریافتی می تواند فرآیندهای ماشین کاری مختلفی را شامل شود. برای مثال سفارش ساخت یک قطعه می تواند شامل چند مرحله تراشکاری و فرزکاری و سوراخ کاری و سنگ زنی باشد که می بایست به ترتیب و دفعات مشخص انجام شود تا نتیجه مطلوب از نظر رعایت تلرانس ها و صافی سطوح بدست آید. کارشناسان باتجربه ما مسئولیت تصمیم گیری در رابطه با این موارد و نظارت بر چگونگی انجام کار را به عهده دارند و کلیه مراحل انجام کار و هزینه های مربوطه طی پیش فاکتوری به اطلاع مشتری می رسد.

 

خدمات ماشین کاری ما تابع کدام استانداردهای مهندسی است؟

 

خدمات ماشین کاری CNC در گروه IranMFG بر اساس مدارک و استانداردهای رایج مهندسی و ساخت مانند  ،ISO ،DIN ،ANSI  ،ASME ،ASTM و در صورت نیاز Mil-Spec انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید با ما تماس بگیرید.

 

خدمات ماشین کاری ما در کدام صنایع استفاده می شود؟

 

IranMFG خدمات ماشین کاری خود را برای مشتریانی از صنایع گوناگون که نیاز به اجرای ماشین کاری در ابعاد و تلرانس های مختلف دارند، ارائه می دهد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

 صنایع ماشین سازی سفارشی

 صنایع نفت و گاز، پتروشیمی و شیمیایی

 کارخانجات استخراج و ذوب فلزات

 صنایع دریایی و کشتی سازی

 تجهیزات نیروگاهی و انرژی های نو

 صنایع هوافضا و تجهیزات هوابرد

 صنایع نظامی، دفاعی و تجهیزات نظارتی

 مهندسی پزشکی، تجهیزات بیمارستانی و قطعات ارتوپدیک

 صنعت ساختمان، نماسازی، ماکت و دکوراسیون داخلی

 خودروسازی و تأمین قطعات استاندارد

 صنایع رباتیک صنعتی و آزمایشگاهی

 تجهیزات صنایع غذایی و دارویی

 

شما می توانید از طریق فرم استعلام قیمت، و با درج توضیحات متنی و ارسال فایل ها و مستندات خود، از خدمات ما در زمینه انواع ماشین کاری CNC استفاده نمایید.

 

چاپ این صفحه